O nas

Nasza historia
 

Pod koniec lat 80. XX wieku dwóch braci założyło firmę Florentyna, która początkowo mieściła się w Kaliszu. Zatrudnili czterech pracowników i posiadając tylko jedno auto dostawcze rozpoczęli dynamiczną działalność. Już wtedy nawiązali pierwsze kontakty i współpracę z renomowanymi polskimi producentami.

Upór i konsekwentne działanie całej załogi zaowocowało błyskawicznym rozwojem. W 1999 roku firma zmieniła swoją siedzibę i przeniosła się do Pleszewa. Do współpracy dołączyli kolejni - tym razem światowi czołowi producenci, m.in.: Bormioli Rocco, Walther-Glass, RCR Cristaleria Italiana.

Dziś firma z dumą prezentuje przede wszystkim własne marki, które są rozpoznawalne i doceniane. Należą do nich: Florina, Botti Electronic, Miss Lucy, Emalia Pleszew, Magnus, Praktyczna.

Obecnie siedziba firmy znajduje się w nowoczesnym gmachu pod Pleszewem w Wielkopolsce. Kadra pracownicza składa się z ponad 500 osób. To już drugie pokolenie pracowników. Znaczną część załogi tworzą małżeństwa, a nawet całe rodziny.

Dotychczasowa działalność zaowocowała wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć: uzyskanie Certyfikatów Systemów Zarządzania Jakością ISO 9001: 2000 oraz 9001:2008, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, a także dyplom dla największego odbiorcy naczyń z powłoką Teflon, certyfikat Krosno dla autoryzowanego dystrybutora wyrobów KHS „Krosno” S.A., certyfikat „ Najlepsze w Polsce”. Florentyna wspiera intensywnie akcje dobroczynne.

Fundamentem wszystkich podejmowanych prac, powstawania nowych kolekcji i kolejnych linii produktów jest determinacja oraz pasja tworzenia. To sprawia, że jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie.

Tworzymy wiele kategorii produktów dla domu ułatwiających codzienne czynności, aby wolny czas poświęcić na rzeczy naprawdę ważne. Staramy się, by prozaiczne zajęcia i przestrzenie, w których spędzają Państwo najwięcej czasu kojarzyły się z przyjemnością, pozytywną energią i dobrym nastrojem.

Poszukujemy rozwiązań, które będą wychodziły naprzeciw oczekiwaniom klientów wymagających funkcjonalności i kompleksowości. Florentyna to miejsce, gdzie można znaleźć wyposażenie dla domu (kuchnia, łazienka, salon, jadalnia, sypialnia), bardzo często w autorskich kolekcjach, w całej palecie różnorodności kolorystycznej i stylistycznej.

Chcemy być z Wami każdego dnia i w każdym domu. Towarzyszyć w rozwoju, w chwilach pośpiechu, radosnego świętowania i relaksu.
 

Społeczność #FLORINAAGD

    Producenci